Niğde Detay

VALİ ŞİMŞEK ADETA TARİHE YOLCULUK ETTİ

VALİ ŞİMŞEK ADETA TARİHE YOLCULUK ETTİ

Tarihi Andaval Kilisesi Uluslar Arası Ziyarete Açılacak

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Aktaş Kasabası ile Yeşilburç ve Güllüce Köylerini ziyaret etti.

Ziyaretleri sırasında ilgili yerleşkelerin tarihi dokularını ve mekanlarını da gezen Niğde Valisi Şimşek, muhtar, belediye başkanı ve Kültür Turizm müdüründen bilgiler aldı.

RESTERASYON ÇALIŞMALARI

Niğde Merkeze bağlı köy ve kasabalarda vatandaşlarla bir araya gelerek sorun, görüş ve önerileri dinleyen Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, yine köylerde restorasyonu tamamlanan, devam eden ve restorasyon yapılması planlanan tarihi bina ve camilerde incelemelerde bulundu.

GÜL BABA TÜRBESİNE ZİYARET

Gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemelerine Güllüce köyü ile başlayan Vali Yılmaz Şimşek, köy meydanında bulunan muhtarlıkta vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşlarla sohbet ederek Güllüce Köyü Muhtarı Ferhat Songur’dan köyün genel durumu hakkında bilgi alan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek daha sonra köyde bulunan Gül Baba türbesini ve Göllüce Köyü camini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

KÜLTÜR MÜDÜRÜ YEŞİLBURÇ’U ANLATTI

Güllüce köyündeki incelemelerinin ardından Yeşilburç köyünü ziyaret eden Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, tarihi Yeşilburç Kilisesi ve Caminde yaptığı incelemelerin ardından Kültür Müdürü Basri Akdemir’den yapılarda gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan restorasyonlar hakkında bilgi aldı.

ANDAVAL KİLİSESİ ZİYARETE AÇILACAK

Ziyaretlerine Aktaş Kasabasıyla devam eden Vali Şimşek, restorasyonu tamamlanan ve önümüzdeki günlerde ziyaretçilere açılacak olan Ayasofya ile çağdaş olması nedeniyle tarihi açıdan büyük öneme sahip Andaval Kilisesinde “incelemede bulundu.

AKTAŞLI VATANDAŞLAR VE BELEDİYE BAŞKANI İLE SOHBET

Aktaş Belediye Başkanı Yaşar Çamur’u makamında ziyaret ederek kasabanın genel durumu hakkında bilgi alan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek daha sonra kasaba sakinleri ile bir araya gelerek sorun, görüş ve önerileri dinledi.

VALİ ŞİMŞEK AKTAŞ’IN YENİ CAMİİSİNİ GEZDİ

Vali Şimşek, ziyaretlerini  kasabada bulunan ve 2017 yılında ibadete açılan Aktaş Merkez Efendibey Camisi ile sonlandırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ