Niğde Detay

Niğde’ye 89 Yeni Sağlık Personeli

Niğde’ye 89 Yeni Sağlık Personeli

Niğde’de sağlık kurum ve kuruluşlarına 74., 75. Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ve KPSS-2017/5 Yerleştirme işlemi ile toplam 89 yeni sağlık personeli göreve başlayacak.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu şunları söyledi. “28 Nisan 2017 Cuma günü yapılan 74. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ile İlimiz hastane ve sağlık kuruluşlarına 15 uzman tabip, 7 tabip (pratisyen) olmak üzere toplam 22 doktor atanmış ve geçen hafta içerisinde görevlerine başlayarak halkımıza hizmet vermeye başlamıştır.

15 Haziran 2017 Perşembe günü yapılacak olan 75. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ile İlimiz hastane ve sağlık kuruluşlarına 4 uzman tabip, 4 tabip (pratisyen) olmak üzere toplam 8 doktor ataması yapılacak.” Dedi.

Vekil Kavaklıoğlu, Ayrıca KPSS-2017/5 Sağlık Personeli Yerleştirme İşlemi ile Niğde’de sağlık kurum ve kuruluşlarına ebe, hemşire, sağlık teknikeri psikolog, fizyoterapist, odyolog sağlık fizikçisi, diyetisyen olmak üzere toplam 59 sağlık personelinin ilk defa ataması yapılacağını ifade etti.

Vekil Kavaklıoğlu; “Hemşehrilerimizin en iyi sağlık hizmetini alabilmesi için gerekli sağlık personeli takviyesi için çalışmalarımız devam edecektir. İlimize yapılan sağlık yatırımları artarak devam etmektedir. Yeni sağlık tesisi projelerimiz hazırlanarak Sağlık Bakanlığına sunulmuş ve Bakanlık nezdinde projelerimizin takipleri yapılmaktadır.Sağlıklı bir neslin yetişebilmesi, hemşehrilerimizin tüm sağlık ihtiyaçlarının İlimizde karşılanabilmesi için çalışmaya devam ediyoruz. Halkımız hizmetin en iyisine layıktır.” Açıklamasında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ