Niğde Detay

Niğde MÜSİAD’tan Savunma Sanayi Projesi

Niğde MÜSİAD’tan Savunma Sanayi Projesi

MÜSİAD Niğde Şube Başkanı Mücahit Umucu ve Yönetim Kurulu üyeleri ziyaretlerini sürdürürken, Niğdeli hemşehrimiz Milli Savunma Bakan Yardımcısı AK Parti Niğde önceki dönem Milletvekili Alparslan Kavaklıoğlu’na, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin’e gerçekleştirdikleri ziyaretlerin yanı sıra MÜSİAD Aksaray Şubesini de ziyaret ettiler ve Savunma Sanayi Projesi’nden bahsettiler.

KAVAKLIOĞLU İLE PROJEYİ GÖRÜŞTÜLER

Niğdeli hemşehrimiz Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu ile heyet arasında gerçekleştirilen görüşmede savunma sanayi sektöründeki gelişmeler ve önümüzdeki dönemde MÜSİAD olarak hayata geçirilmesi planlanan Savunma Sanayi Projesi’ne ilişkin istişarelerde bulunuldu.

HAZIRLIĞI BİTER BİTMEZ…

Görüşmede projenin de içeriğinden bahseden Umucu: “Ortak olarak yürüttüğümüz proje ülkemize büyük bir değer katacak. Bizlerde bu ülkenin neferleri olarak üzerimize düşeni her daim yapmaya çaba sarf ediyoruz. Yakın zamanda tamamlamayı planladığımız projemiz tam olarak bitirildiğinde tüm detayları ile ilgili makam ve yetkililer ile paylaşılacak ve kamu oyu da bu konu hakkında bilgilendirilecek” dedi.

VEKİLLERE ZİYARET

MÜSİAD Niğde Başkanımız Mücahit Umucu ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Şerafettin Han, Faruk Özkaynar, Ali Rıza Demiray ve Sektör Kurulları Başkanı Bayram Uzan’dan oluşan bir heyet MÜSİAD Ankara’ya giderek TBMM’de Niğde Milletvekillerini ziyaret ettiler. Hayırlı olsun dileklerinde bulunan heyet vekillerin çalışmalarında da başarılar dilediler. Bu ziyarette ayrıca Aksaray Şubesi ile Ortak yapılması planlanan Savunma Sanayi Projesi’nden de bahseden Umucu, çalışma ve değerlendirmelerin devam ettiğinden de bahsetti.

AKSARAY İLE ORTAK SAVUNMA SANAYİ PROJELERİ

Heyet daha sonra dönüşte Aksaray Şubesini ziyaret ederek şube temsilcileri ve üyeleriyle bir araya geldiler.  Gerçekleştirilen görüşmede MÜSİAD Aksaray ve MÜSİAD Niğde Şubelerinin ortaklığında gerçekleştirilecek olan Savunma Sanayi Projeleri masaya yatırılarak izlenecek yol haritası hakkında değerlendirmeler yapıldı.

MÜSİAD Niğde ailesi ise; nazik ev sahipliğinden dolayı MÜSİAD Aksaray Başkanı Eyüp Dağdaş’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerini sundu.

Son olarak ilgili projenin içeriğinin ne olduğu ve nasıl işleyeceği hakkında ki bilgilerin ise önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ