Niğde Detay

Niğde Bizleri Hiç Mahcup Etmedi

Niğde Bizleri Hiç Mahcup Etmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran Milletvekili ve Genel seçimleri öncesinde Niğde’de mitinge katıldı.

Helikopteri Eski Devlet Hastanesinin arsasına yapılan piste inen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Başta Niğde Valisi Yılmaz Şimşek olmak üzere Niğde protokolü karşıladı.

Niğde Ömer Halisdemir Meydanında halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem ülke hemde yerel konulara değindi. Kandil operasyonlarının başladığını belirten Erdoğan, konuşmasında cudi, Afrin, Cerabrus, konularına da değinirken, 15 Temmuz Kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kahramanlığını anlattı. Konuşmasında CHP’ye de yüklenen Erdoğan daha sonra alandan ayrılarak Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etmek üzere yola çıktı.

CUMHURBAŞKANI OPERASYONLARDAN BAHSETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Niğde mitinginde yaptığı konuşmada, “Kandil demiştim, Sincar demiştim hatırlayın. Oraya da operasyonlarımızı başlattık” dedi.

“Vatanımız için, bayrağımız için, ülkemizin bekası için toprağa düşen tüp şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diyerek sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:  “Birileri bizim askerlerimizden anlamaz. Beyefendi askerin ortaya koyduğu tavırdan rahatsız olur anlamaz. 24 Haziran’da onları sandığa demokratik bir şekilde gömmeye var mıyız? Biz Mehmedimizi, Mehmetçiğimizi sadece toprağa ve tarihe değil asıl kalbimize gömdük. Şehitlerimizin aziz hatıralarını hafızalarımıza nakşettik. Şehitlerimizin dökülen mübarek kanlarını asla yerde komadık. Cudi’de, Bestler deresinde, Afrin’de, Cerablusta var mıyız?”

CHP’YE YÜKLENDİ “BAY KEMAL VE BAY MUHARREM” DEDİ
açıklamalarına CHP’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayına yüklenen Erdoğan, “Ama bu bay Kemal Afrin’e girmeyin, Bay Muharrem Afrin’de ne işiniz var dedi.

ÖMER HALİSDEMİR MAKAMLARIN EN YÜZESİNE KAVUŞTU

Ülkemize saldıranlar karşısında, bunun bedelini biz ağır ödetiriz ve ödettik. İşte Ömer Halisdemir’imiz ne yaptı. Hain olan o Semih Terzi’yi alnından indirdi. Niye çünkü vatan hainlerinin hakkı oydu da onun için. Ömer Halisdemir’imiz şehit oldu ve makamların en yücesine ulaştı. Aynı şekilde Ramazan kardeşimiz, Kemal kardeşimiz, Vural, Yalçın, Hakan kardeşimiz hep bunlar şehadete yürüdüler. Nereye saklanırsa saklansınlar ne Kemal’e ne Muharrem’e bakarız. Biz işimize bakarız. Bu teröristler hangi ine girerse girsinler er ya da geç teröristlerden döktükleri şehit kanlarının hesabını sorduk ve soruyoruz. Sadece Afrin’de 4 bin 500’ün üzerine çıktık.  Demiştim ya Kuzey Irak’ta Kandil demiştim, Sincar demiştim. Oraya da operasyonlarımızı başlattık. 20 uçak ile orada 14 önemli noktayı depoları silah depolarını yok ettik. Vurdular döndüler ama bitmeyecek. 24 Haziran bir hallolsun gerektiğinde beraber Afrin’e gideriz. Bu devlet zalime karşı acımasız, mazluma karşı merhametli bir devlettir. Bu devlet hainlerin tepesine hiç ummadıkları anda inen bir devlettir” diye konuştu.

“ARTIK EN BÜYÜK BATAKLIĞI KURUTMAK LAZIM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Niğde mitinginde yaptığı konuşmada, “Artık en büyük bataklığı kurutmak lazım. Kandili terör kaynağı olmaktan çıkarıyoruz” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sınırlarımızın içinde ve dışında binlerce teröristi yerin altına gömdük. Artık en büyük bataklığı kurutmak lazım. Kandil’i terör kaynağı olmaktan çıkarıyoruz. Bizim insansız artık hava araçlarımız var. Koordinatları İHA’larımız koordinatları veriyor ve F16’larımız vuruyorlar” dedi.

ERDOĞAN: “NİĞDE BİZİ MAHÇUP ETMEDİ”

İlk günden itibaren AK Parti’nin yanında olan Niğde halkının kendilerini mahcup etmediğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk siyasetinin montajlarla esir alınmaya çalışıldığı 30 Mart 2014 seçimlerinde Niğde yüzde 41 ile ‘AK Parti’ dedi. İhanet çetesinin saldırılarının yoğunlaştığı 10 Ağustos’ta şahsımı Cumhurbaşkanlığına getirdi. Çukur eylemleri ile geleceğimizin karartılmak istendiği 1 Kasım’da kaos senaryolarını siz sandığa gömdünüz. 16 Nisan’da da bu demokratik geleneği bozmadınız. Niğde bizim canımız diyoruz. Bunun için Niğde bizim yoldaşımız dostumuz ve kardeşimiz diyoruz” dedi.

YOL, BARAJ, GÖLET PROJELERİ DEVAM EDİYOR
Niğde’nin biz geldiğimizde 62 kilometre bölünmüş yolu vardı. Biz bunu 311 kilometreye çıkardık. Yatırım bedeli 350 trilyon olan 7 yol projesinin inşası devam ediyor. Ankara-Niğde oto yolunun yapımı sürüyor. Biz buyuz. Bu otoyolun tamamlanması ile Edirne’den Şanlıurfa’ya kadar otoyol bağlantısı kesintisiz sağlanacak. Bu çırak anlamaz bunlardan.
24 Haziran’dan sonra sana vakit ayırabilirsem bir ders veririz. Onun için ben size güveniyorum. Size inanıyorum. Beraber yürüyeceğiz bu yolda. Niğde’ye son 16 yılda 10 baraj 3 gölet kazandırdık. Son 16 yılda inşa ettiğimiz sulama projeleri ile 23 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. 41 bin dekar araziyi daha sulamaya açacağız” diye konuştu.

“ÇİFTÇİLERE DESTEK VERDİK”
Niğdeli çiftçilere toplamda 690 trilyon tutarında tarımsal destek verdiklerini söyleyen Erdoğan açıklamasına şöyle devam etti: “Bay Kemal ne diyor, çiftçi aç diyor. 7,4 Türkiye ilk çeyrekte büyüme kaydetti. G-20 ülkeleri içinde 2. olduk. Çiftçiye ‘7,4 büyüme sizin gelirinize yansıdı mı?’ diye soruyor. Bay Kemal sen bu söylediğine inanıyor musun? Sen bu büyüme nedir kendi ekonomistlerine bir sor. Bu büyüme denilen olay rantiye dediğin kesimi ve onun işçisi yok mu, memurum yok mu? Bunlara yansımıyor mu? Çiftçiye verdiğimiz paraları nereden veriyoruz? Bu yollar nereden yapılıyor bay Kemal. Cehalet çok kötü bir şey.
Eğer küçülen bir ekonomi olsak bunları yapabilir miydik?”

“BENİM VARLIĞIM SİZİN MORALİNİZİ BOZMAYA YETER”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ‘Benim moralim ne olacak” sözünü hatırlatarak, “Benim varlığım sizin moralinizi bozmaya yeter” dedi.

APOLET SÖKME OLAYINA DA DEĞİNDİ
Niğde Mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İsmail Metin Temel Afrin operasyonunu yöneten komutan. Türkiye Esnaf Sanatkarlar Odası bir itar verdi. Ben de oraya katıldım. Bu konuşmada komutanımız alkışladı. Meğerse bu alkış beyefendinin moralini çok bozmuş. Bay muharrem benim varlığım sizin moralinizi bozuyor. Siz şimdiden 24 Haziran’ı görüyorsunuz zaten. Siz nasıl olur da bizim askerimize moral vereceğiniz yerde benim moralimi bozuyor dersiniz. 12 gün kaldı 12 gün sonra bunlara bir Osmanlı tokadı atmaya var mıyız. Bu zat için terörle mücadele eden askerin moralinin hiçbir kıymeti yok. Varsa yoksa kendi morali. Bunların içindeki kin ve nefret hem diline hem yüzüne vuruyor. Biz terörle mücadelemizi sürdüreceğiz. Böyle sorumsuzluk olur mu? Bu gün moralini bozan komutana hadsizlik yapan bay Muharrem yarın moralini bozan çiftçilere,esnafa neler yapar.
Annem ve kız kardeşim baş örtülü diyor. Annene kız kardeşine saygım var, sen kendine bak. İmam hatiplerin fazlalık olduğunu söyleyen sen kendine bak. Şimdi de benim imam hatipli olduğuma kafayı takmış. Her yiğidin karı değil.”

ERDOĞAN, ÖMER HALİSDEMİR’İN MEZARINI ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Niğde mitingi sonrasında 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştirerek şehit olan kahraman Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret ederek dua etti.
Niğde mitinginden sonra Niğde’nin bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde bulunan Ömer Halisdemir’in mezarının çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Niğde meydanındaki miting sonrasında helikopterle beldeye geldi ve Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret öncesinde şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve kardeşi Soner karşıladı. Ömer Halisdemir’in kabir başında Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından dua edildi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret ettikten sonra bir süre vatandaşlarla sohbet etti ve beldeden helikopterle ayrıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ