Niğde Detay

Belediye Başkanlığında İstifa Bilmecesi

Belediye Başkanlığında İstifa Bilmecesi

Ulusal basında çıkan haberlere göre Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın istifası istendiği iddia ediliyor. Niğde’de şok etkisi yaratan bu iddiaya karşılık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yaptığı açıklamada; “Şu anda böyle bir şey önümüzde yok.” Dedi.

Dün ulusal basında çıkan haberlere göre, Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplantı halindeyken, bu yönde bir iddia daha gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in istifasını istediği belirtildi. Erdoğan’ın, bu isimlere, istifa için AKP’deki kongre sürecinin tamamlanmasına kadar süre verdiği öne sürüldü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; “ŞU ANDA BÖYLE BİR ŞEY ÖNÜMÜZDE YOK.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve diğer belediye başkanların istifasının istendiği yönündeki iddialar üzerine “Şu anda böyle bir şey önümüzde yok ama bundan sonra da olmayacak anlamına kesinlikle gelmez. Çünkü, bir değişim, dönüşümü biz seçime kadar yaşıyoruz, yaşayacağız” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasının istendiği yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Erdoğan, “Parti Sözcümüz Mahir Bey gerekli açıklamayı yaptı. Partimizin bütün kurumları ile birlikte herhangi bir birime, bu belediye başkanları olur, il başkanları olur vesaire, süreç içerisinde bu tür gelişmeler olur ama şu anda böyle bir şey önümüzde yok ama bundan sonra da olmayacak anlamına kesinlikle gelmez. Çünkü, bir değişim, dönüşümü biz seçime kadar yaşıyoruz, yaşayacağız ve o metal yorgunluğu dediğim konu bütün bunları kapsayan bir konuydu. Bu noktada da çok daha iri, dinamik ve güçlü bir yapıyla inşallah seçimlere hazırlanıp gireceğiz” diye konuştu. (YENİ YILDIZ – İHA)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ