Niğde Detay

Amatör Spor Haftası Ödül Töreni Düzenlendi

Amatör Spor Haftası Ödül Töreni Düzenlendi

Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri kapsamında Basketbol, Badminton, Hentbol, Atletizm, Dart, Yüzme Branşlarında Müsabakalar Düzenlendi. 12 Ekim Perşembe Günü Kültür Merkezinde İl Halk Sağlığı Tarafından ve 13 Ekim Cuma Günü Besyo Öğretim Görevlisi tarafından Seminer verildi. 15 Ekim Pazar Günü Niğde’de Sporun En’lerine ve hafta içerisinde düzenlenen turnuvalarda derece elde edenlere ödüller takdim edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 09-15  Ekim 2017 tarihleri arasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri kapsamında Niğde 5 Şubat Spor Salonunda ödül töreni gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen programda saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Her yıl geleneksel hale gelen Amatör Spor Haftası etkinliği kapsamında bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden İl Müdürü Turhan ,” Amatör Kulüplerinde başlayan spor hayatının,  profesyonelliğe geçiş sürecinde büyük önem taşıdığını, amatör ruhla profesyonelce spor yapıldığında başarının kaçınılmaz olduğunu bu başarıların kazanılmasında ailenin, okulun ve antrenörlerin çok önemli yer tuttuğunu vurguladı.

Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan’ın konuşmasının ardından Niğde’de bulunan Amatör kulüplere Spor malzemesi verildi ve Niğde’de spor alanında yılın en’leri seçilen Seçilen Sporcular ve “Amatör Spor Haftası” kapsamında düzenlenen turnuvalarda ve müsabakalarda derece elde eden sporculara madalya, kupa ve altın takdim edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ